| Jorah a întrebat:

Pentru cei care nu stiu ceva din counter-strike (cs)intrebati-ma pe mine!
Puneti ca raspuns orice intrebare si va voi raspunde!

30 răspunsuri:
| Jorah explică:

Nu nu trebuie sa fii admin, daca scorul are aceasta comanda poti foarte bine.
Daca n-are dai retry in consola si intri iar pe server.

| Vladucuu a răspuns (pentru Jorah):

Sall man cum fac sa cer admin pe un server

| Jorah explică (pentru Vladucuu):

Pai te intregrezi bine pe o comunitate, si cand esti sigur ca ai experienta de admin, atunci faci cerere.
Pe forum
Iti recomand comunitatea DiaVoLa.R0/forum

| alynut a răspuns:

Vreau si eu pluginuri pentru sv meu de cs! am vrea pluginul admin transfer, ca sa pot sa mut plaiery prin comanda amx_t si amx_ct

| Jorah explică (pentru alynut):

Instaleaza amxmodx si ai toate comenzilewinking

| MikeMoV a răspuns:

Salut! O problema : Cum fac bhop!?

| Jorah explică (pentru MikeMoV):

Pai daca ai Bhop pus in cfg, sau pe server este simplu
iti iei avant si incepi si faci Saritura apesi pe a ( dai mausu in stanga ) pe d (dai mausu in dreapta) si tot asa repede, vei invata cu timpu

| marian23213234 a răspuns:

Sall frate Trebuie sa fiu admin ca ma pot sa imi resetez scorul cand scriu /rs sau /resetscore

| Dynamoo a răspuns:

Salut daca ma poti ajuta si pe mine cu bugurile acelea care da restard la un sv de cs ai fi cel mai tare.Am progam care il (pica) opreste sv/hostul dar nu prea e legal.Multumesc!

| Rock19812 a răspuns:

Salut! Am obs la uni playeri ca apasa pe o tasta si isi reseteaza scoru imediatbig grin.Cum pot sa fac si eu asta?

| Jorah explică (pentru Rock19812):

Scrii asta in consola :

bind x "say /resetscore"

In loc de tasta x, pui ce tasta vrei tu, dar in rest faci la fel, + ghilimelele alea.

Exemplu :

bind tasta "say /resetscore"

| Rock19812 a răspuns:

Am o noua problemalaughing...uni playeri se fac invizibili si dau numai hs..Cum sa fac si eu la fel?

| Jorah explică (pentru Rock19812):

Se numeste cod, nu ti-l recomand. Acei jucatori sunt doar niste copii distrusi mintal. care nu stiu sa joace cs curat. Daca vei intra pe servere vei lua ban permanent. Deci iti sugerez sa joci pe "curat".

| Bruma_Robert_1998 a răspuns:

Cum fac sa-mi resetez scorul? ps:sunt incepator nu ma jigniti!

| Jorah explică (pentru Bruma_Robert_1998):

Pai daca serverul ruleaza pe resetscore.amxx -> poti scrie in chat care il accesezi pe y -> "/resetscore" iar daca nu are, poti sa reintri pe server, scriind in consola care o accesezi pe "`" -> retry

| SuNtTaReCufUnDa a răspuns:

Daca am luat ban permanent pe un server zm, cum fac sa intru inapoi pe el?

| Jorah explică (pentru SuNtTaReCufUnDa):

Ori intri pe forumul acelui server si face cerere de unban ( scoatere ban ), ori daca ai ip dinamic, dai un restart la router/scoti netu din mufa si il pui iar / priza, si incerci din nou sa intri pe server. ( cu alt nume desigur )

| Solo_Denys_1995 a răspuns:

Am dat din greseala unbindall ce sa fac mini mai merge mousul si tasta dc?

| Tabirca_Carolin_1995 a răspuns:

Sall mi-am facut un servar de cs dar vreau sa-i dau restart la sv ma poti ajutalaughing))

| Laurian_Edy_1997 a răspuns:

Deci intrebarea mea este cum pun un bind?

| Jorah explică (pentru Laurian_Edy_1997):

Pai depinde de ce binduri vrei!
Exemple
bind "space" "+jump"
Cand ai scris asta, daca apesi pe space sari.

Deci : bind "tasta" "+comanda"
Asa se pune un bind, il poti pune direct in cfg, te duci in cstrike/config.cfg si il scrii jos de tot, dupa intri in consola si scrii exec config.cfg

| Bosulica_Teo_1995 a răspuns:

Aveam 4000 exp pe sv si cand am intrat din nou aveam 2 exp ce s-a intamplat?

| Pascal_Leoncic_1998 a răspuns (pentru Bosulica_Teo_1995):

Pai cineva a intrat cu nick-ul cu care intri tu pe server! Mai bine rezerveazati nick-ul pe forumul unde este inregistrat serverul!

| Pascal_Leoncic_1998 a răspuns:

Problema consta in aceea ca nu stiu cum se da restart la server in caz ca are ceva(bug la mapa)

| Jorah explică (pentru Pascal_Leoncic_1998):

Cand pornesti serverul, il pornesti prin HLDS.exe? clasic? Daca da, pur si simplu iesi din fereastra aia (adica inchizi serverul) si il pornesti iar. Daca are bug la mapa, schimba mapa, amx_map "nume mapa" in consola, si enter.

| Florin_Bratu_2000 a răspuns:

Cum se restart la scor la cs

| Stefan_Popof_1994 a răspuns:

Cum resetez scorul cand joc online?

| Ene_Florin_1994_7N79 a răspuns:

Salut am si eu o intrebare dc dup cateva runde se fac uni din pleyeri invizibili?

| constantinsiatat a răspuns:

Buna.
sunt începator si vreau si eu sa stiu cun se da reset la scor

| Jorah explică (pentru constantinsiatat):

Pai daca serverul ruleaza pe resetscore.amxx -> poti scrie in chat care il accesezi pe y -> "/resetscore" iar daca nu are, poti sa reintri pe server, scriind in consola care o accesezi pe "`" -> retry