| FoNemeKo a întrebat:

Pentru Gaming placa video nVidia GeForce GT630, 4096MB, GDDR3, 128bit cu ce mă ajută acei 4GB mai mult decât una cu 2?

Răspuns Câştigător
| Spinti89 a răspuns:

Cei 4 Gb de memorie de ajuta in cazul in care folosesti 2 monitoare, chiar nu ai la ce sa folosesti 4 Gb de memorie video daca folosesti pc-ul pentru gaming... eventual te-as sfatui sa iti iei placa video pe o memorie bus de 256 biti deoarece ai o putere de procesare mult mai rapida a placii video

1 răspuns:
| buzucan a răspuns:

Nu prea te ajuta, mai degraba alte lucruri sunt importante in placile video, uite aici cateva detalii http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html