| VladutzVlz a întrebat:

Placa asta e buna pentru gaming http://www.altex.ro/......dr5-128bit

6 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns (pentru bogdan324):

Placile sunt egale la frecventa graficului, dar la GB nu, eu aleg GTX 650.

| VladutzVlz explică (pentru VladyXR):

Cu placa video care am pus-o ar rula jocul the forest cu 50 fps+?

| bogdan324 a răspuns (pentru VladyXR):

Se pare ca tu esti unul din oamenii care aleg o placa video dupa memoria ei, ei bine, este gresit
Degeaba spui ca sunt egale, fratemiu are un gtx 650 iar eu am avut un gtx 750 de la Asus[care e mai prost calitativ ca un gigabyte] si in orice joc am avut cu 5-15fps mai mult fata de un gtx 650, degeaba te iei dupa ce scrie acolo, diferenta este ca gtx 750 are o arhitectura mult mai avansata[maxwell] in comparatie cu cea de pe gtx 650[GK106],are mai multe procesoare stream[gtx 650 are 384, gtx 750 are 512], consuma mai putin cu 9 wati, nu e mult dar totusi e o diferenta.In concluzie gtx 750 este superior

| VladyXR a răspuns (pentru bogdan324):

Nu ma iau dupa GB, ma iau dupa frecventa memoriei grafice.

| bogdan324 a răspuns (pentru VladyXR):

Pai eu vad ca tot gtx 750 are frecventa putin mai mare ca gtx 650, tu te uiti la frecventa ei cand nu este stresata in jocuri si de aceea zici ca gtx 650 are frecventa mai mare[care oricum diferenta este doar de 12Mhz], dar daca de uiti la frecventa ei maxima atunci bate gtx 650, oricum am zis mai sus ca le-am testat pe ambele si gtx 750 este mult mai bun