| DariusGabrielx a întrebat:

Placa video AMC Radeon HD 8490 1gb ddr3. Cam ce jocuri merge pe ea? Este decenta? Duce forza horizon 4 pe o grafica mica?

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Este o placa video foarte slaba, daca vrei forza horizon ia-ti minim o placa decenta cu cel putin 2gb memorie video gen gtx 750 ti/r7 360/gt 1030

| Alexandru2904 a răspuns:

Salut Forza Horizon 4 in nici un caz nici pe cele mai mici setări poate doar sa se miște in poze (am încercat și eu cu placi de 1 gb mai multe tipuri ) dar poți juca gta. 5 csgo pe low in 40 50 gta și csgo in60 dacă ai un minim de 4 gb ram și un i3

| DariusGabrielx explică (pentru Alexandru2904):

Am i3 si 8 gb ram Pc -ul a avut 4 gb ram si am mai pus 4 deci am 8
Pana la urma este decenta placa e mai buna decat placa mea integrata hd grapichs 2500?

| Alexandru2904 a răspuns (pentru DariusGabrielx):

Da logic o placa video dedicată este întotdeauna mai buna ca un integrată