| adrian120 a întrebat:

Poate sa duca sursa asta Sursa Floston FL450, 450W, Bulk:
-4 gb/ram ddr3/1333
-procesor: AMD Athllon II x2 2.9 ghz
-placa video: Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT630, 1GB, GDDR3 128/bit
-1 DVD Writher
-1 hdd 320 gb
-placa de baza: Placa de baza MSI 760GM-P21 (FX), socket AM3+
le poate duce pe toate la cea mai mare performanta a lor?

Răspuns Câştigător
| TeddyPaul a răspuns:

Daca le pui pe medium ar trebui sa se opreasca din sacadat bine inteles cu o grafica mai "naspa putin" dar ar fi ok ^^

7 răspunsuri:
| TeddyPaul a răspuns:

Da! Nu vad nici o "sarcina grea" pentru ea ^^

| adrian120 explică (pentru TeddyPaul):

Ii systemu destul de bun ppt jocurile astea?
Gta4, ASSASSINSS creed 3, far cry 3, battleffield 3, crysis3?
cum o sa ruleze? pe ce configuratii?

| TeddyPaul a răspuns (pentru adrian120):

De rulat ar trebui sa ruleze dar de sacadat posibil sa iti si sacadeze cate odata!

| adrian120 explică (pentru TeddyPaul):

Daca pun pe medium sau low? o sa sacadeze?

| adrian120 explică (pentru TeddyPaul):

Ma multumesc si cu atatabig grin mss happy

| TeddyPaul a răspuns (pentru adrian120):

Daca le pui pe medium ar trebui sa se opreasca din sacadat bine inteles cu o grafica mai "naspa putin" dar ar fi ok ^^

| hashu1985 a răspuns:

Sursa iti duce sistemul fara probleme, dar parerea mea e sa mai pui 40-50 ron peste pretul sursei asteia si sa iei una cu minum de protectii ca sa iti feresti pc-ul de fluctuatii de curent si socuri.
Referitor la jocuri...o sa ti-le ruleze decent (peste 30 fps) dar la rezolutie maxima 1280x1024 cu toate detalile spre minim

| adrian120 explică (pentru hashu1985):

Dar cu aceasta placa?
Sapphire AMD Radeon HD 6570, 2048MB, GDDR3, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
o sa ruleze mai bine?