| vasquez881 a întrebat:

Poker
daca in mana am 2 de Q. romb si inima rosie. iar oponentul are 10 pică și 2 romb
iar pe masă sunt 6 treflă 6 pică 14 pică 10 romb și 2 de inimă roșie cine castiga
cel cu q q nu?
mersi va pup doar cine se pricepe

Răspuns Câştigător
| Dura_Antonio_1994 a răspuns:

Depinde, sunt 2 moduri de joc, in fiecare celalalt castiga:

1. Daca e pokerul in care se iau cele mai bune carti de pe masa si din mana, castiga cel cu 2 de Q deoarece are 2 perechi, de Q si de 6

2. Daca e pokerul in care se iau doar cartile pe care le ai in mana si cu ce te legi de jos, castiga cel cu 10 si 2 deoarece are 2 perechi si cel cu 2 de Q are numai 1 pereche.

De obicei este jucata a 2-a varianta cel mai des deci... cel cu 10 si 2.

Funda?