| mihaamihaa98 a întrebat:

Buna ajutati-ma va rog cu ceva am niste carti de joc : inima rosie, frunza, duba si ghinda. care dintre ele sunt inima, frunza, trefla si romb? fundita pentru. cel mai bun

2 răspunsuri:
| babzibazatu a răspuns:

Ordinea la primele e: ghinda, inima rosie, frunza, duba (din cate stiu).
Ordinea la a doua e: inima, frunza, trefla, romb.
Deci putem spune ca ghinda = inima, inima rosie = frunza, frunza = trefla si duba = romb, dar astea pot fi schimbate fiindca nu multi respecta aceasta ierarhie si de multe ori se creeaza confuzii.