| LegoLegolas a întrebat:

Pot sa iau un virus de pe un site? Daca da cum il elimin?
P. S.:Am Eset Smart Security 4.

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Da,normal ca poti sa iei daca site-ul este virusat.Il elimini daca ai un anti-virus care este destul de bun sa il stearfa sau macar sa il detecteze virusul respectiv.Iti poti da seama daca ai luat si dupa cum se comporta PC-ul(restart fara sa vrei tu,se misca mult mai incet,pot aparea foldere noi,dimensiunile unor sau aproape tuturor folderelor se maresc la unii virusi,nu te lasa sa instalezi alt anti-virus sau daca ai incepe sa faca figuri cum ar fi sa se dezactiveze self-defens(doar daca e un virus mai puternic), se dezctiveaza firewall-ul, face tot felul de figuri.)Ai grija ce anti-virus bagi in PC ca poti lua si virusi care sa nu te mai lase nici sa reinstalezi windows-ul.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Fa-ti o scanare cu MalwareByte Antimalware ca sa nu mai stai cu grija. http://www.TPU.ro/......cat-acest/
Bafta!