| okialbastri34 a întrebat:

Prieteni, care sunteti " cu update la zi" happy
Se poate face update separat la registry windows 7
Sau facanduse update la windows se actualizeaza si registry?
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Ce update vrei tu sa faci la registry?
Daca windows'ul face update si sunt niste chestii noi in update, da automat se actualizeaza si registry pentru ca au intrat niste chestii noi in pc. Registry sunt instructiuni pentru software, hardware, user, configuratii OS, drivere.
Cand instalezi un program nou, automat se adauga cateva linii in registry gen cheia programului, setarile, locatia etc. Ce-ai putea sa faci e sa inlaturi liniile care nu mai sunt valabile, de ex cand dezinstalezi un program, de multe ori datele programului raman in registry. Pui mana pe un cleaner si iti face curat in registry. Mai sunt alte software care iti poate repara registry, dar sa faci update, adica sa pui niste instructiuni acolo, dar pentru ce? big grin

| okialbastri34 explică (pentru N0xEterniS):

Multumesc frumos pentru raspuns!
In primul rand imi cer scuze pentru greselile din titlu, mentionez ca era noaptea foarte tarziu si nu eram prea atent
Ca idee,,,, ma " joc si eu" cat de cat, nu sunt un habarnist,
Un prieten avea doua Keylogger-uri in pc. am intrat cu Team Viewer, am reusit cu brio, insa printre altele "am reusit" sa steg din registry o cheie care ulterior sa dovetit a fi parte din program
Cu un update windows sa actualizat si ulterior totul a fost bine
Multumesc frumos!

1 răspuns: