| challenger2 a întrebat:

Prietenului meu i s-a furat contul de League of Legends, insa fix in ziua in care voia sa-si confirme adresa de e-mail, a fost furat. I s-a schimbat parola, si acum incerc sa ii recuperez contul. Am facut ticket la Riot, dar am primit raspuns cum ca mai am de asteptat pana se rezolva. Pe ticket am oferit toate detaliile despre cont, cand a fost facut, ce a cumparat prima data cu RP-urile, care au fost primii campioni cumpărați, etc. Intrebarea e. Sunt sanse sa-l recuperez intr-un final?

Răspuns Câştigător
| Pomorișaț_Vladimir_1995 a răspuns:

Da, trebuie sa iei legatura pe email cu cei de la riot si sa le spui care a fost prima adresa de email de pe cont, Sa le zici ca contul a fost furat si i s-a schimbat emailul si parola. ei iti vor pune niste intrebari despre datele contului din ce oras a fost inregistrat contul data creeri contului si tot felul. Trebuie sa te rogi mult la cei de la riot. Crede-ma o sa mearga. Da sunt sanse mari sa iti recuperezi cpntul. Funda?