| Mariushgv a întrebat:

PS4 PRO sau XBOX ONE X? Ma intereseaza sa se vada jocurile mai bine atunci cand filmez

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Niciuna nu e mai buna decat cealalta.
"Ca sa se vada mai bine" atunci cand inregistrezi, depinde de fiecare developer in parte, daca si cum implementeaza scalarea 4K si suportul 60fps pentru jocul respctiv.

Iar rezultatul il observi in functie de dispozitivul pe care il vizionezi.
Cand te uiti la un TV 4K de 43inch de la circa 2, 5-3m, o sa vezi o imagine "buna", iar daca folosesti un monitor 4K la 27 inch de la 60-70cm, o sa observi o imagine superba.

| Mariushgv explică (pentru NLS):

Deci atunci cand filez pe ps 4 pro se poate vedea chiar si in 4k?

| NLS a răspuns (pentru Mariushgv):

Ambele suporta 4K la 60fps (nu pentru orice joc, desigur), insa scalarea si rezultatul final, depind... de cum a proiectat developerul jocul.

Din ce am citit, pentru acelasi joc, PS4 Pro e MARGINAL mai bun (insa diferenta e foarte mica).

In realitate am vazut doar PS4 Pro la lucru, One X nu am avut inca ocazia (dar am vazut One S, care e capabil si el de 4K).

| Zuzumilk26 a răspuns:

Dacă vrei să filmezi si sa se vadă bine ia-ti un PS4 Pro.
Recomand!