| elenaelena04 a întrebat:

Puteti sa imi dati si mie o peruca pe stardoll? Sunt ralu_ralucel9.
Cine e generos in noaptea de revelion?

2 răspunsuri:
| kitykity a răspuns:

Um îmi creez propriile peruci?

1. Mergi în Studioul StarDesign Păr.
2. Fă clic pe semnul Start.
3. Alege dintre extensiile de păr de pe raft.
4. Trage extensiile pe păpușa ta stardoll. Poți redimensiona sau roti orice extensie de păr. Poți alege, de asemenea, gradul de transparență al extensiilor folosite pentru a adăuga umbre și detalii coafurii tale. Orice extensie plasată în cadru va face parte din coafura ta; extensiile nu trebuie neapărat să fie conectate între ele. Poți utiliza un număr maxim de 65 de extensii pentru o coafură.
5. Poți alege să ascunzi sau să arăți părul pe care îl porți în mod normal – în acest fel, poți crea extensii pentru părul tău normal.
6. Poți alege ca peruca pe care o creezi să fie afișată în spatele păpușii, în fața păpușii sau între corp și cap. Te poți răzgândi cu privire la această alegere mai târziu.
7. Când termini, fă clic pe "Gata".
8. Peruca creată de tine va fi prezentată pe peretele de sticlă din camera principală a Studioului StarDesign Păr.
9. Poți proba coafurile în camera principală a Studioului StarDesign Păr înainte de a le cumpăra.
10. Dacă dorești să cumperi coafurile care sunt pe păpușă, fă clic pe butonul "Cumpără".
11. Poți găsi coafurile StarDesign pe care le-ai cumpărat în Salonul de cosmetică, secțiunea Păr StarDesign.
Pentru a vedea tutorialul StarDesign Păr, fă clic aici.

| elenaelena04 explică (pentru kitykity):

Pai eu vreau o peruca, ca stiu sa fac!