| desteptII a întrebat:

Sal am vrut sa instalez jocul Assassin's creed Unity dar cand l-am lansat am primit mesajul:Unable to run the game. Your video card doesn's support directx 11 or video drivers need to be updated. Vreau sa stiu eu am
un procesor Intel(R) Pentium CPU B960 cu viteza de 2195 MHz. pe un windows 8.1.Deci intr-adevar Directx 11 nu e compatibil?

3 răspunsuri:
| Catabtr23 a răspuns:

Ai dat o cerinta de procesor, jocul cere Directx11, se refera la placa video. Ce placa video ai?

| TheNexus a răspuns:

"VIDEO card doesn't support directx 11" Trebuie sa-ti iei o placa video care suporta DirectX 11. Ah si un porcesor mai bun. Crede-ma. Chiar daca te lasa sa te joci, la ce componente ai nu era jucabil.

| desteptII explică (pentru Catabtr23):

Intel(R) HD Graphics