| ESKAR a întrebat:

Sal baietas...am o intrebare,am un laptop packartd bell si are 1, 5gb la ram si cam la ghz (aproximativ),si din cauza ramu-lui mic unele jocuri imi merg sacadat si am configurat pc sa scada din memeoria lui sa faca ramul mai mare oricum vreau sa stiu daca pot sa pun mai multi rami la laptop prin cumparare., ..adica sa ppun in plus sa imi mareasca ramul sau daca macar pot sa-l inlocuiesc cu unul mai mare... daca o sa imi reziste pc ca colegii mei au zis ca nu se poate..pls help

1 răspuns:
| DN7 a răspuns:

Da, dar ai grija ca-s mai multe modele de ram Acum cele mai folosite sunt DDR2, SI DDR3 si vezi cat suporta maxim laptopul-l