| DANIELmacheama123 a întrebat:

Sal, decurand mi-am cumparat o placa video noua:nVIDIA gigabyte gt420 128 bit.Nu am observat nici-o diferenta intre asta si placa mea veche 8600gt. Am toate driverele puse la punct

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

Da,dar nici mare lucru nu ai facut, e ca si cum ai avea 8 gb ram pe PC si ai mai pune inca 1gb, oricum a fost decizia ta sa cumperi aceasta placa video! Puteai sa mai astepti putin si itu luai un gt 1030!

5 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Stii ce ai facut tu? Si mi pare rau sa ti-o spun ai vandute mere pe pere, adica ti-ai luat inca o placa video slaba, fai retur nu e buna, macar daca iti luai un gt 1030 care este net superioara peste cele 2!

| DANIELmacheama123 explică (pentru alexboss2020):

Placa pe care am am avut-o era mai rea.

| DANIELmacheama123 explică (pentru alexboss2020):

Mersi, bft.

| alexboss2020 a răspuns (pentru DANIELmacheama123):

Da,dar nici mare lucru nu ai facut, e ca si cum ai avea 8 gb ram pe PC si ai mai pune inca 1gb, oricum a fost decizia ta sa cumperi aceasta placa video! Puteai sa mai astepti putin si itu luai un gt 1030!

| Alex007xD a răspuns:

Ai un Nvidia GeForce gt420, nu gigabyte. Placa ta pe care ai cumparat-o, poate fi noua dar nu e actuala. E de prin 2011, 2012 si de aceea nu vezi nici o diferenta intre placa asta si cea veche deoarece si placa asta este "slaba" pentru jocurile din ziua de azi.
Nu recomand la nimeni placi de la Nvidia GT, eventual doar GTX. Multa bafta.