| Alinvip a întrebat:

SAL TPU. Acum 3 saptamani mi-am luat pc nou. Sistem Desktop Serioux Force V3 cu procesor AMD A8 X4 6600K (quad core) 3. 90GHz, 4GB DDR3, 1TB mem. interna, iar placa video era integrata in procesor (AMD Radeon HD8570D). Toate jocurile gta 4, Saints Row 3, Elder Scrolls V, Crysis 3, NFS MW 2012, Far Cry 3, GTA 4, Battlefield 3 mergeu sacadat (chiar si jocurile mai vechi aveau o grafica jalnica).Am instalat diferite drivere si cam tot aceiasi. CE SA FAC...

Răspuns Câştigător
| bortanradu a răspuns:

KodrutZ are dreptate. Cand cumperi calculatoare gata construite "pentru gaming" o sa aiba procesor, RAM si Hard Disk-ul destul de bune (depinde de pretul calculatorului) dar placa video ( care e integrata in procesor) e extrem de proasta pentru gaming. Pentru a juca NFS MW 2012, Far Cry 3 si Crysis 3 (jocul cu grafica cea mai intensiva pentru PC) o sa iti trebuiasca o placa video dedicata decenta. Va trebui sa iti cumperi o placa video care sa o montezi tu in calculator. Nu poti lua orice placa video. Am cautat eu pe net pentru tine si iti recomand o placa video EVGA GeForce GTX 650. Nu e foarte scumpa http://www.emag.ro/......7CGNBBBM/. Trebuie sa tii in minte ca ai doar 4 GB de memorie RAM. In viitor daca ai bani te-asi recomanda sa iti cumperi 8 GB ca sa ai performante mari. Daca mai ai vreo intrebare trimite-mi un mesaj.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da-ti 35 de palme. Spala-te pe fata. Scuipa-te in ochi. Bun, acuma vezi cum faci sa stringi bani sa iti iei O PLACA VIDEO.
P.S. Cine te-a prostit ca ala e sistem pentru jocuri?

| M1hai a răspuns:

Incearca sa scazi setarile, la medium sau la low

| MethodMan a răspuns:

Du setarile la Low/Medium.Placa video APU nu e recomandata in special pentru gaming.Trebuie sa achizitionezi o placa video pentru medium/high.