| Alinvip a întrebat:

Sal TpU. As dori sa stiu daca placa vieo http://www.emag.ro/......7CGNBBBM/, este combatibila cu pc meu(Sistem Desktop Serioux Force V3 cu procesor AMD A8 X4 6600K (quad core) 3. 90GHz, 4GB DDR3, 1TB mem. interna, iar placa video era integrata in procesor (AMD Radeon HD8570D))
http://www.emag.ro/......Y7M0BBBM/. Daca aveti alte idei de placi video sunt dornic sa le ascult.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Combatibila nu, comPatibila, cu siguranta. Posibil sa faca nazuri ca nu stiu exact ce ragalie de sursa au bagat astia de la eMAG in prostia aia de sistem. Oricum, o sa o traga in jos restul sistemului placa video. Auzi tu, 4GB ram single channel...

| Alinvip explică (pentru KodrutZ):

Sursa are o putere de 500W

| KodrutZ a răspuns (pentru Alinvip):

Si ce daca? Poate sa scrie pe ea si 8000 W, ca ceea ce conteaza cu adevarat sint eficienta, amperajele si protectiile.

| bogdan324 a răspuns:

Stai linistit, este compatibila cu pc-ul deoarece placa de baza are pci-e x16 2.0