| Cristi1997 a întrebat:

Am o problema cu fifa 13 de cand mi-am cumparat placa video si anume ati 6670 1gb ddr5 imi merge sacadat in unele faze si nu stiu ce sa-i fac am incercat update la placa video niminc,am dat rezolutia si detalii la low nimic ce sa-i fac pls? Vreau sa precizez ca mi-au mers jocuri precum mohw, crisys 3, coj, nfs most wanted 2012 la high si chiar unele la ultra! Deci din ce cauza poate sa fie dau funda pentru cel care ma ajuta!

2 răspunsuri:
| q12 a răspuns:

1. Scaneaza pc cu un antivirus bun [BitDefender, Nod32 recomandate]
2. Inchide toate programele atunci cand joci
3. Dupa ce pornesti jocu intra in Task Manager - Processes - si cauti fifa13.exe sau cum ii zice - click dreapta - priority - high - ok

| sth3f a răspuns:

Si eu am patit asa...Problema era din settings. am bifat Wait for Vsync si problema s-a rezolvat.