| Musteata_Cristi_1997 a întrebat:

Ce parere aveti imi va merge acest procesor Procesor AMD Athlon II X4 740 3. 20GHz skt FM2 box pe placa de baza asrock 31m-gs! Pls dau funda.Si as vrea sa mai stiu daca e bun pentru gaming

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Nu merge, acea placa de baza este pe socket 775 LGA, unde poti pune doar procesoare Intel.
Procesorul, da este acceptabil pentru gaming, dar daca vrei un procesor pentru acea placa de baza, intra pe okazii si cauta acolo procesor, caci nu se mai fabrica de mult procesoare pentru acel tip de socket.

Bft!