| n0bodycaresab0utme a întrebat:

Sal TPU
cine credeti ca ar castiga intr-o lupta dintre sasori so deidara?
daca si argumentati si imi place dau funda!

Răspuns Câştigător
| mamoca0 a răspuns:

Buna eu spun ca sasori ar castiga la sigur deoarece :
deidara a castigat contra lui gaara fiindca el ca fiind kazekage si-a protejat satul nisip si a fost infrant
sasori avea papusea lui, avea al 2-lea kazekage (cel mia puternic dintre toti din satul nisip) tehnica nisipului negru (nisipul de fier) si celelalte papusi + jutsuri si au si pe langa otrava fiecare arma de-a lui (cred ca doar papusea lui sasori lar infrange pe deidara)

3 răspunsuri:
| cosmin_7842 a răspuns:

Pot castiga ambi deoarece daca e sasori self pupet ca tegoric el deoarece e demonul lui sasori si trage din el cu foc si afa si poate zbura ca supermen, dar daca nu e sasori self pupet deidara deoarede deidara are juturi mai bune si el e cu un grad mai mare.

| codrin47 a răspuns:

Imi e greu sa zic, dar sasori castiga clar, fiindca chiar deidara a zis ca sasori este mai puternic ca el.

| mihai7777777 a răspuns:

Creca deidara, dar sa tinem cont ca e si o dif de varsta deidara e cel mai mic din akatsuki asa ca inseamna ca e f puternic daca e la stansardele altora mai experimentati