| 8i9i a întrebat:

Daca Sasori ar fi dusman cu Hidan si s-ar lupta, cine credeti ca ar iesi invingator? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| Kanpeki a răspuns:

Hidan ar castiga deoarece el e nemuritot big grin Sasori ar putea castiga doar daca isi pune marionetele sa il faca pe Hidan sushi laughing

6 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Hidan castiga oricum cat lar face sushi tot trebuie sa il piseze ca este nemuritor big grin

| 3thera a răspuns:

Hidan. E nebun si nemuritor big grin.

| TheNinthKoopa a răspuns:

Tineti minte ca daca nu poti muri nu inseamna ca automat castigi o lupta. O lupta este practic castigata cand unul din ei paraseste lupta, este omorat sau nu mai poate lupta. Asa Shikamaru a castigat impotriva lui Hidan.
Hidan este numuritor si are un jutsu foarte periculos, dar singurul loc din care poate scoate sange e inima lui Sasori. Intai ar trebui sa in distruga pe Hiruko, apoi sa se lupte cu al 3-lea Kazekage, poate si cu cele 100 de marionete si abia apoi sa se bata cu Sasori. Si el nu ar putea, deoarece Sasori e calculat si precaut. Hidan mereu se da in spectacol si nici nu e prea inteligent. Ar fi simplu numai ca Sasori sa-l foloseasca pe al 3-lea Kazekage si jutsul cu tepii din Nisipul De Fier ca sa il opreasca pe Hidan. Sau pur si simplu sa foloseasca o marioneta ca sa ii taie gatul. Dupa aceea, deja e castigata lupta...
Deci Sasori are toate sansele sa castige.

| 8i9i explică:

Sunt de acord cu voi dar nu uitati ca Sasori are corp de marioneta, si numai daca ii este scoasa inima sau pergamentul ala din piept poate fi omorat.

| Konan13 a răspuns:

Ar putea si Sasori castiga din moment ce Hidan doar isi strapunge corpul si nu are voie sa se miste din semnul acela facut cu sange:Moment prielnic pentru Sasori sa-l atace cu cevahappy

| codrin47 a răspuns:

Baieti, hai sa o luam asa, chiar Deidara a zis ca Sasori este mai puternic ca el, si Deidara il face pilaf pe Hidan, in plus daca Sasori l-a omorat pe cel mai puternic ninja din istoria satului nisip cred ca va dati seama ce puternic este. Dap Hidan e periculos si nu poate muri, dar si Sasori si Hidan pot fi dezmembrati fara a muri.Pe de alta parte, Sasori are o singura slabiciune si anume inima lui, in rest este mai destept, are mai multe abilitati, este mai precaut.Singura cale de al infrange pe Hidan este sa-l blochezi undeva, cum a facut Shikamaru, i-a explodat mutra apoi l-a ingropat in pamant. F FRUMOShappy