| vlad5000eco a întrebat:

Cum pot deschide frapsul sa filmez si cum salvez filmarea dupa ce am terminat?

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Intri in Fraps dupa care dai pe "Movies" alegi unde vrei sa se salveze (dai Change) lasi bifat "Record Sound" daca vrei sa inregistrezi si sunter iar la "Video Capture Hotkey" alegi un buton care odata apasat porneste video-ul si il si opreste dupa terminare.
Vezi insa ca videoclipurile create cu Fraps ocupa foarte multa memorie!
Daca vrei un program cu care poti inregistra activitatea ta pe desktop sau un joc poti incerca si Hypercam 3 sau Debut Video Caputre Softwere!

Bafta!

P.S: ai grija la Fraps sa nu iesi din el ci sa il pui in bara (iti va aparea langa ceas) cand filmezi altfel nu va inregistra nimic!

| vlad5000eco explică (pentru Magnifico):

Cum pot sa pun pauza pe program?

| vlad5000eco explică (pentru Magnifico):

(adica in timp ce filmez)

| Magnifico a răspuns (pentru vlad5000eco):

Nu cred ca poti cu programul asta. Poti apasa pe butonul de pe care il pornesti si opresti filmarea.Iar cand apesi din nou o pornesti iar (dar e alta nu tot aceea).
Un porgram bun pentru inregistrarea desktopului ar fi Hypercam 3 (e mai bun ca Fraps-ul) si e si simplu de folosit, poti pune puaza si lucruri de genul.