| arcade a întrebat:

cum pot remedia acesta problema: application is failed to start because DirectX hardware acceleration is not available or is turned off? va rog sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Nu te astepta la vreun ajutor daca pui intrebari fara sa oferi date reale. La ce program? Ce sistem folosesti? Ce windows? Ce directX ai instalat? etc etc etc

| arcade explică (pentru Andrei7520152):

Folosesc windows 7 ultimate, am instalat ultimul update de directx si vreau sa joc world of tanks, iar cand dau play imi afiseaza mesajul mai sus mentionat.