| SalvatoreLeon a întrebat:

de ceva vreme de cand s-a facut cald pc-ul mise incalzeste enorm la fel si monitorul stau pe net ma uit la un film n-am treaba cu el dar cand intru intr-un joc dupa 10-15 minute mise inchide am cautat pe forumuri multi zic cai problema dela procesor/ventilator apropo poate fi dela praf? eu nu l-am mai curatat de cativa ani uita-ti aici niste grade prin speed fan si hw monitor am vazut ca la mine sunt mult mai ridicate decat la cele normale astept raspuns MULTUMESC!

http://s14.postimage.org/iqrtm21up/Untitled2.png

http://s10.postimage.org/v02ufmtl5/Untitled3.png

Răspuns Câştigător
| Generation22 a răspuns:

Man pai la mine PC-ul bipaie sau face intr-un fel si imi dau seama cand are praf tot merge doar ca mai greu
Si da ii sustin paia dupa forumuri care zic ca e de la cooler ( ventilator ) deoarece coolerul ala raceste procesorul ( care este ce-a mai importanta piesa a calculatorului, este nucleul ) iti dai seama ca daca coolerul ala e ingreunat de la praf sau ceva ca poate sa se si arda procesoru? si nu cred ca ai vrea sa mai dai 3-4 milioane pe alt procesor incearca sa il desfaci sa cureti prafu tot si daca numai face coolerul fata incearca macar sa bagi un aer sau un ventilator sa bata spre unitate ca sa mai respire si componentele ei...eu de exemplu batea tot soarele in el si l-am mutat la un perete cu umbra si sunt foarte multumit mereu e rece big grin iar monitorul si mie mi se incinge e normal ca daca il tii 2-3-4 ore sa se incinga deoarece sta aprins. dar daca mai bate si soarele sau altceva in el e si mai rau baftawinking

2 răspunsuri:
| SalvatoreLeon explică:

Aha ok mersi o sa incerc sal curat in acele poze gradele sunt dezastroase si acolo nu aveam nici un joc nimic deschis uite aici cand eram in joc cum au crescut gradele http://s9.postimage.org/vobs9eoxb/Untitled4.png

| SalvatoreLeon explică:

Mdah mersi am curatat ieri dela 130 de grade temperatura a ajuns la 60 70 big grin nu se mai inchide dar cv mise pare ciudat cand era in cea mai grava stare gradele placii video era la 70 80 grade si aseara sa ajuns la 90 95 laughing dar de inchis nu s-a inchis si nu frigea asa tare