| Alexidldvdje a întrebat:

Salut TPU!
Tocmai ce am terminat de schimbat pasta termo conductoare, am asamblat la loc sistemul de racire, dar e ceva in neregula cand pornesc pc-ul se inchide singur(la 3 secunde dupa ce l-am pornit) si porneste singur din nou,dar nu apare nimic pe monitor(nu am imagine, monitorul nu decteteaza niciun semn)am placa video integrata, as avea nevoie de un sfat!
Am uitat sa precizez am curatat si memoria ram de praf

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ori ai pus pasta termo prea putina (se pune intr-un strat care sa acopere metalul dar nu foarte groasa) ori ai atins ceva piesa. Verifica cablul de la cooler, verifica placutele RAM daca stau perfect la locul lor, cablurile de alimentare, etc!

| UserRo10 a răspuns:

Scoate ramii si pune cate o placuta de ram pe rand in diferite sloturi pana porneste normal. Fie ai busit o placuta fie nu e montata bine

| Alexidldvdje explică (pentru UserRo10):

Ok voi incerca

| Alexidldvdje explică (pentru UserRo10):

Nu a mers am schimbat ramii intre ei am incercat cu fiecare in parte
Deci nu cred ca e de la ram