| andreiutzul2 a întrebat:

Sal,TPU.
De curand mi-am instalat Windows 7 Home Premium pe un Hp Compaq dc5100 mt, dar problema este ca tema de la windows 7 aero adica transparenta aceea nu-mi merge, am incercat tot felul de metode cu regedit...si alte cele, dar degeaba.
Ca video card am asa: Intel(R) 82915G/GV/910GL Express Chipset Family, procesor 2. 8MHz, 768 MB ram, 32 bit.
Va rog, ajutati-ma ca vreau transparenta aceea...

1 răspuns:
| xgamerz a răspuns:

Trebuie sa iti descarci/instalezi driverele originale de la plac video (DRIVERELE PT.WIN.7)! Si efectul ala de aero apare singur. Dupa ce ai instalat driverele de la plac video, faci click-dreapta pe desktop-Personalize, si la Aero Themes, faci click de pe o thema pe alta, asa ar trebui sa apara efectul aero. In cazul in care NU apare, atunci, ai nevoie de o alta plac video si atunci sigur o sa funcioneze efectul aero :)
Dar in cazul tau, PC-ul tau NU este compatibil cu win.7 :(
http://h20000.www2.hp.com/......wnload.jsp
Nu zic ca nu ar merge win.7 pe PC-ul tau, dar cred ca pe viitor o sa apare niste mici problema.:/
Ai verificat, te-ai uitat la Cerințe de sistem pentru Windows 7?
http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows7/products/system-requirements
Bafta;)