| MiSk a întrebat:

Sal Tpu.Deci am vrut sa imi fac un stickUsb botabil cu windows xp.Am urmat toti pasii de aici http://www. videotutorial.ro/? p=1145
pana la ultimul.Am dat restart la pc am rebagat stickul dar nimic nu se instaleaza windowsul.Ce sa fac sa intru in bios si apoi ca nu prea stiu.A eu am mai pus pe lana win xp in stick si un nou folder cu(jocuri muzica filme, etc).
Care ma puteti ajuta va rog sa-mi ziceti ce e de facut.Ms

1 răspuns:
| BogdySS a răspuns:

Depinde de biosul pe care il ai. Trebuie sa cauti undeva Boot Devices sau Boot order sau direct primary boot device, second boot device, etc. Daca gasesti asta selectezi primary boot device: USB, sau memory stick.(Iti recomand ca second boot device sa fie hard diskul). Dupa ce ai reinstalat windowsul fa din nou smecheria, dar pune ca primary boot hard diskul.Succes!