| blade10 a întrebat:

Salut, am o problema. Vreau sa-mi instalez windows 7 prin stick. Iata pasii pe care i-am urmat. Am cuplat stick-ul in pc. Am descarcat un program numit WinToFlash ( acesta il face compatibil pentru bootare ). Cand am ales acolo sa se adauge fisierele de la windows 7. Am dat next, ce mai era pe acolo si apoi mi-a aparut o bara unde se incarca. Pe la un sfert cand se incarca s-a oprit. Nu s-a mai intamplat nimic, nu se mai incarca. L-am lasat asa vreo 20 de min, nicio reactie. ( pe acel forum scria ca maxim dureaza 5 minute ). Am dat cancel, si s-a blocat calculatorul (usb-ul era bagat ). Am dat restart. Am incercat sa intru in stick sa vad ce s-a intamplat, insa nu imi aparea in My Computer stickul ca sa intru in el. Am asteptat 5 minute, si mi-a aparut. Am intrat in el si s-a blocat calculatorul din nou. Intrebarea mea e : Cum fac sa mearga stickul?
VA ROG AJUTOR :: FUNDITZE ::

Răspuns Câştigător
| cipailina a răspuns:

Si eu mi-am descarcat windows 7, n-ai nevoie de stick, http://www.megaupload.com/? d=TP354UJR intri,(http://www.youtube.com/watch?v=mK6bcgbGSwk&feature=related tutorial)

3 răspunsuri:
| Ferenin a răspuns:

Depinde de cat de mare era memoria stick-ului. daca te-ai apucat sa bagi windows pe unul de 2 GB s-a dus. Ia-ti unul de vreo 4 sau 8 GB. Daca nu merge, asta e big grin Ai pierdut niste bani. Macar zi mersi ca nu ai dat prea multi bani pe el si ca acum poti sa dai sfaturi altora despre cum SA NU FACA.

| blade10 explică:

Nu ma intereseaza cum sa instalez, ma intereseaza cum sa recuperez sticul ala, ca sa mearga din nou.
precizez ca nu merge formatat, l-am incercat si pe alte pc-uri, chiar si la tv. el merge citit, insa nu merge sa intru pe el

| blade10 explică:

Nu e stick practic, e un aparat micut in care poti sa vezi filme, creative zen se numeste. din el pot folosi 32 gb ca stick. dar acum l-am formatat si merge