| Pruna_Albert_1989 a întrebat:

Sal tpu.Joc forge of empires am bunicel contul am sters arcasi cu arc lung pentru ca ma enervau ca nu aveau aparare buna
si am sters si doi luptatori cu spada deci vreau o armata buna
Ce imi sugerati sa pun din mijlociu/tarziu?

Răspuns Câştigător
| Ghitescu_Andrei_1997 a răspuns:

Uite o lista cu ce armata ar fi ideala intr-o lupta in care adversarul are armata din epoca ta sau una mai mica: 3 unitati usoare 1-2 uniatati grele 1-2 unitati de artilerie si 1-3 unitati cu raza scurta. Sfat: deplaseazati trupele pe hexagoanele care iti dau bonus la atac sau aparare si puneti cladiri legendare gen zeus sau cele care iti dau bonus de lupta si aparare. Funda?

1 răspuns: