| Mariucha14 a întrebat:

Sal TPU, merita sa dai overclock la radeon hd 6450 1gb? +100 mhz sa zicem, pentru jocul league of legends, se va observa vreo diferenta? Cam + cat fps?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Aici tipul a făcut OC la HD 5450 care este mai slabă față de HD 6450: https://www.youtube.com/watch?v=ikMV-HJVEC0&t
Dacă reușești să duci HD 6450 la 720 MHz o să ai între 15-30% mai multă performanță. Recomand să pui un ventilator pe radiatorul plăcii video, dacă vei face asta.

2 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Da, vei avea 2-3 fps in plus

| xByte a răspuns:

O sa ai un boost de ~20% performanta, ceea ce e simtitor. Restul depinde si de celelalte componente si la ce setari grafice si rezolutie te joci.