| Cristi1997 a întrebat:

Mi-am dat comanda de ati 6670 ddr5 1gb si azi am vazut o placa video cu 30 lei mai scumpa ati 7750 1gb ddr3 ce ziceti cu cat e mai buna ati 7750 ddr3 fata de ati 6670 ddr5?

Răspuns Câştigător
| mickeyMT a răspuns:

Si de ce crezi tu ca 7750 e mai "praf" decat 6670? doar pentru ca una e ddr3 si alta ddr5? Nu cred ca stii ce vorbesti!
Sincer sunt destul de multe motive prin care iti pot demonstra ca 7750 e mai buna decat 6670, dar nu la performanta, ci la calitatea grafica.
Eu o sa te las pe tine sa decizi care este ma buna prin urmatorul link:
http://www.game-debate.com/....../index.php
Aici ai toate detaliile despre ambele placi video, si tot 'sucul' pe care-l poti stoarce din ele, e scris tot acolo.

1 răspuns:
| Alexxxyk a răspuns:

Sincer cred ca hd 6670 ddr5 e mai buna ca 7750 uita-te la ultimele cifre si in primul rand 7750 e de ddr3 =prafhee hee funda?