| Musteata_Cristi_1997 a întrebat:

Va rog ajutati-ma si pe mine intr-o problema.De curand mi-am cumparat placa video ati hd 6670 1gb ddr5 si am vazut ca unele jocuri gen bft 4 nfs rivlas ruleaza destul de greu pe cand pe youtube pe aceeasi placa video ruleaza super bine numai ca difera ram-ul si procesorul, adica eu am 2 gb ram ram si procesor Intel dual core de 2, 5 ghz! Intrebarea este ce trebuie sa mai schimb ramii sau procesorul! Pls dau funda!

Răspuns Câştigător
| anonym012 a răspuns:

Salut,in primul rand Battlefield 4 este un joc next-gen, care are nevoie de hardware next-gen procesorul tau dual core este depasit, la cerinte este recomandat minim quad q6400 si cel putin 4 GB memorie RAM.Placa ta video este intr-un fel "strangulata" de procesorul slab si memoria RAM mica, pentru ca aceea placa se potriveste perfect in combinatie cu un Pentium G/I3 si 4/6 GB RAM(recomandat). Pentru a juca Battlefield 4 cu multe FPS-uri ti-as recomanda un I3 din noua generatie si minim 4 GB RAM.

3 răspunsuri:
| HighDefinition a răspuns:

Aceste jocuri necesita 2GB placa video ca sa mearga bine.
Dar ai facut o mare prostie sa cumperi o placa ATI.
Cele mai bune placi video, dupa parerea mea sunt nVIDIA

| CosminHD3D a răspuns:

Cerinte minime de sistem pentru Need For Speed: Rivals :

OS: Windows XP 64Bit
CPU: Core 2 Duo 2.4 Ghz sau Athlon X2 2.6 GHz
Ram: 4GB
GPU RAM: 512MB
GPU: Nvidia GeForce 8800 GT 512MB sau AMD Radeon HD 3870
DX: DirectX 10.1
HDD: 30 GB Spatiu liber pe hard
Cerinte recomandate de sistem pentru Need For Speed: Rivals :

OS: Windows 8 64Bit
CPU: 2. 4GHz Quad Core (Intel Core 2 Quad 2.4 GHz or Athlon X4 620)
Ram: 8GB
GPU RAM: 3GB Memorie Video
GPU: Nvidia GeForce GTX 660 sau AMD Radeon HD 7870
HDD: 30 GB Spatiu liber pe hard

In concluzie schimba rami, ia-ti de 4 sau 8

Funda?!

| CosminHD3D a răspuns:

Da ai dreptate cu placa video, dar si rami sunt mici pentru accest joc