| catalin234125123 a întrebat:

Sal TPU vreau sa imi cumpar si eu o tableta
Evolio Aria si un telefpm Samsung Galaxy chat b5330
Tableta vreau sa o folosesc pentru jocuri filme mes fb aplicatii de pe google play
si telefonul sa vorbesc cu prietenii sa joc jocuri de pe google play...
As vrea sa stiu despre fiecare ce avantaje si ce dezavantaje are
dau funda celui mai complex raspuns fara sa imi dati alte situri sau de astea
Sau daca stiti o tableta mai buna care sa se incadreze in 1.000 lei va rog sa imi spuneti

Răspuns Câştigător
| catalin12stretcu a răspuns:

Din punct de vedere hardware si software la pretul asta tableta evilio aria e cea mai buna alegare;

am inteles ca pe aceasta ai vrea sa te joci si sa te uiti la filme. ecranul e cel mi bun la pretul lui, procesor performant (ARM) deci e clar ca e alegerea cea mai buna. de dezavantaje nu cred ca se poate spune ceva deoarece este destul de noua

telefonul (galaxy chat) este chiar o alegere buna din punct de vedere al :
-pretului
-ecranului
-sistemului de operare
-procesor

chiar m-am documentat despre el si pot spune ca jocurile se misca bine;

un inconvenient ar fi camera care are doar 2 mp la ambele (si tableta si telefon) iar la telefon ecranul este mai mic (3 inchi) dar nu o sa ai niciodata nevoie de o tastatura virtuala deoarece o ai pe cea fizica
din punctul meu de vedere cumpara-le pe amandoua

sper ca ti-am fost de ajutor, probabil avand greseli in sriere deoarece mi-a fost lene sa aprind lumina pentru a vedea tastelehee hee)