| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a întrebat:

Sall, chiar am nevoie de ajutorul vostru, vreau sa imi schimb placa, am geforce nVIDIA 720, procesor: Intel core 2 rami: 2 gb si as vrea sa schimb placa cu un GeForce GTX 1050: http://www.pcgarage.ro/......-128-bit-1 sau chiar geForce GTX 1050 ti dar nu stiu,. Deci cam cu cat mi-ar creste fps-urile in jocuri, spuneti niste jocuri mai bune si spuneti cam cu cat m-ar duce cu totul pe medium sau low, eu in prezent joc cs go, dead by daylight, outlast si as vrea sa stiu cu cat as creste, cam am probleme cu dbd-ul si imi merge in lag uneori cu totul pe low si na, vreau sa rezolv. deci?

6 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Dacă cumperi GTX 1050TI (nici să nu te gândești la GTX 1050), te va trage în jos procesorul.
Ție îți trebuie și procesor+placă de bază+RAM.

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 explică (pentru SilviaDulcik):

Alea le cumpar dupa ce imi iau placa dar nu direct, ma gandeam sa imi un Intel skylake, core i3 6100. http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/skylake-core-i3-6100-370ghz-box/

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Petrisor_Mihai_Mangu_2002):

Îți recomand un Intel Pentium G4560, când va fi iar pe stock și o placă de bază H110M care să suporte procesorul. Sunt șanse ca la placa de bază să fie nevoie de update de BIOS pentru a detecta procesorul însă depinde din ce lot vine. Dacă vine dintr-un lot mai nou, e posibil să aibă versiune îndeajuns de nouă de BIOS pentru a cunoaște procesorul.
Iar când vine vorba de RAM, recomand dual channel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu 1050 Ti? Pai...
1.CS:GO - Medium : 100-150 FPS[Poate chiar mai mult].
2.DBD- Medium : 55-60 FPS.
3. Outlast - Medium : 50-60 FPS.[Aici nu stiu sigur dar un minim de 50 fps].
Cu 1050 normal ai avea vreo 3-4-5 fps-uri in minus.
Sper ca te-am ajutat.

| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 explică (pentru anonim_4396):

Ms, vezi ca am pus intr-o alta intrebare fix procesorul, placa si ramii pe care vreau sa mi iau, poti spune si acolo

| Keaal a răspuns:

Mai bine iti iei rx 560 si 4 gb ram