| stelistul97 a întrebat:

Sall.Cum imi dau seama la laptop-uri ce fel de placa Intel hd graphics, ca stiti ca este placa Intel hd 3000 sau 2000 si cum imi dau seama de care e daca pe site scrie doar Intel hd graphics. Si care ar fi mai buna pentru jocuri Intel hd 3000 sau 2000.Si imi puteti recomanda niste laptop-uri pana in 16 milioane pe care sa-mi mearga fifa 2011 / 2012 etc.

1 răspuns:
| Zangetsu a răspuns:

HD 3000 e mai buna decat 2000, dar ambele ofera performante slabe in jocuri. pentru a te juca ceva decent ai nevoie de un laptop cu o placa video dedicata. Acesta ar fi cel mai performant sub 1600 de lei : http://www.pcgarage.ro/......340-black/