| ȚuȚu7373 a întrebat:

Sall, de 2 zile incoace routerul meu nu mai merge in sensul ca am am 4 liniute pe laptop si telefoane dar videoclipurile pe YouTube (de pe ambele device-uri) se incarca greu la rezolutie de 720p/1080p chiar si 480p. Si la FaceBook la fel pe telefon, se incarca greu imaginile. Routerul are cam un an, nu am avut niciodata probleme cu el. Help me. Fundaa

4 răspunsuri:
| DralyaDary a răspuns:

Hei, la mine cand routerul face asa ii dau un reset. Daca nu stii cum sa-i d-ai reset vezi ca are in spate un buton de unde se porneste si se opreste.

| ȚuȚu7373 explică (pentru DralyaDary):

Da am facut reset de 3 ori, degeaba.

| DralyaDary a răspuns (pentru ȚuȚu7373):

Ai putea sa anunti firma la care esti abonat.

| Kimokato a răspuns:

Problema e la viteza netului. Încearcă să scoți router-ul din priză 5 secunde după bagă-l înapoi, dacă nici aşa nu şi-a revenit cel mai probabil este de vină viteza netului sau sunt prea multe persoane/electronice conectate la router.