| 20deCentimetriRecords a întrebat:

am o problema. de un timp incoace. imi merge greu youtube, de exemplu orice videoclip incerc sa deschid, se incarca imediat dar sacadeaza intr'una, parca e un radio fara semnal angry
faza e ca este doar pe 360p. mai demult mergea si pe 720p HD fara nici o problema, acum nu mai imi merge nici un fel de videoclip decat cele xxx laughing cand aveam 512Mb rami mergea perfect si era mult mai praf pc, ieri am schimbat sursa de 400W cu una de 500W si HDD cu unul de 1TB.
si in loc de 512 Mb rami am 2GB, procesor de 3, 1 Ghz si placa video 256 Mb sad
videoclipurile nu merg nici daca mi le da cineva pe mess, si nici pe facebook nu le pot viziona.
HELP big grin cel care ma ajut are o FUNDA! happy

4 răspunsuri:
| BlackNinja a răspuns:

Ai ram, ai procesor numai placa nu ai.Cu placa de 256 MB nu cred c-o sa-ti mearga vreun video calumea. Daca vrei sa-ti mearga mai bine curata-ti calculatorul cu Advanced System Care(la mine a facut multe).

| 20deCentimetriRecords explică (pentru BlackNinja):

E reformatat de ieri... ia'o in calcul ca e HDD nou happy
cand aveam placa de 128 MB mergea perfect ..si si cu asta a mers perfect o perioada, la scoala la jafurile alea de pc cu 512 MB rami placa de 128 MB maxim dc merge si in 1080p? straight face

| BlackNinja a răspuns (pentru 20deCentimetriRecords):

Dar abia imi merg mie cu 1GB placa si 768 ram si procesor bunicel filmele 720p(si nu prea bine).Cum le merg la jafurile alea in 1080p?

| 20deCentimetriRecords explică (pentru BlackNinja):

Pai uite frate'mi-o are laptop... modemu il am eu la pc, clar nu? el ia prin wireles de le modem, are viteza de 52 mb/s, iar eu 100mb/s. Are 2gb rami, placa video 256, procesor 2, 8 si ii merge perfect in 720p. straight face