| SakonSIUkon a întrebat:

Sall,de cate ori imi deschid PC-ul face un zgomot ciudat iar daca misc putin de unitate isi revine si incepe din nou,face un zgomot usor dupa aia incepe mai tare, un amic mi-a zis ca poate fi de la sursa, voi ce ziceti? O_O

4 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Am avut si eu problema asta...eu am desfacut unitatea si am curatat-o de praf (in special coolerul), iar apoi nu se mai auzea acel zgomot.

| Arthur a răspuns:

Sigur un cooler face zgomot. Depinde câte ai, trebuie verificate toate. Inclusiv cel de la sursă.

| ShoFan a răspuns:

Am avut si eu problema asta. Faceam la fel ca tine si la fel incepea. Pana a venit un prieten si mi-a spus ca s-ar putea ca ventilatorul sau orice care se roteste acolo sa fi prins un fir. La mine a fost ventilatorul; a prins un fir. Mai bine iti deschizi unitatea (adica ii scoti capacul) si uite-te sa vezi daca s-a prins ceva pe-acolo.
A mers?

| SakonSIUkon explică:

Aha ok multumesc pentru raspunsuri.