| Alina_5575 a întrebat:

Am si eu o problema cu calculatorul angry de ceva timp imi scoate un zgomot ciudat de la unitate, mia recomandata cineva sa il desfac si sa il sterg de praf ca e posibil si din cauza asta.In fine l`am defacut l`am curatat cu grija si a vreo 3 zile nu am avut nici o problema, insa de duminica de cate ori il deschid dimineata scoate acelasi zgomot? ce sa-i mai fac ca numi dau seama ce poate sa aiba? cineva care a avut aceiasi problema cum ati rezolvat`o? multumesc

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E posibil sa se fi rupt consola de la ventilator. Imi pare rau pentru tine, dar cred ca trebuie sa inlocuiesti ventilatorul sau, poate, numai consola.
Oricum, nu te lua dupa @MS, decat daca ai vreun tractor, ceva. Cred ca omu' n-a aflat inca ce diferenta e intre un cooler de calculator si un motor diesel. Crede-ma! Calculatorul NU are lagare care trebuie unse. Numai tractoru' lu' bunicu' are! laughing

Stefan
| Stefan a răspuns:

Ai probleme pe ventilator si la mine se intampla acelasi lucru, numai dimineata, apoi totul intra in normal. Se pot unge lagarele de alunecare si daca acestea sunt uzate se procedeaza la inlocuirea ventilatorului.

| M' a răspuns:

Am si eu aceeasi problema dar numai dimineata
si nu inteleg dc aa si mi se si stinge tot dimineata:@

| IronHere a răspuns:

Cred ca s-o fi stricat ceva.elicea.sau ceva.

| jolie a răspuns:

E din cauza ventilatorului

Răspuns utilizator avertizat