| oOAndreyOo a întrebat:

Sall deci cam de cateva zile am o problema cu netul prin cablu cand bag firul in laptop ati vazut k se aprind acele 2 beculete, ei la mine se aprin si se sting mereu si in pc imi zice ca firul ba este conectat ba nu si cand reusesc sa il tin ceva timp conectat il conectez merge daca il lasa asa dar imediat ce il folosesc adica cand pornesc o pagina se deconecteaza dc?!?!?!?!? Ma gandesc sa fie de la placa de retea?!
Dar dc merge si apoi cand intru in ceva se deconecteaza?
Poate nu este de la placa de retea...
Ma puteti ajuta? big grin

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Uita-te daca face asa si cu alt pc! S-ar putea sa fie de la mufa sau cablu!
Schimba intai mufa iar daca problema persista atunci cablul! Bafta!

| M4a1D3aD a răspuns:

Poati fi de la mufa, cablu sau au ei probleme cu reteaua suna la aia de unde ai netu si explica si ei iti vor zice daca e d e la retea sau e ceva defect si vor trimite o echipa pentru a repara problema. Funda?