| baditza a întrebat:

Sall. Mi-am cumparat de curand jocul RAGE. L-am instalat, toate bune si frumoase, dupa vreo aprox. 9 ore de gameplay, cand dau sa intru in joc, mi se deschide imi arata sigla celor de la Bethseda, nici aia pe toata, se opreste undeva pe la Be. si dupa aceea " RAGE nu mai functioneaza! ".

Ce pot face?

3 răspunsuri:
| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Vezi în managerul de activități ce ai deschis ( bară - click dreapta - manager ), să ai grijă ce închizi, ex ( să nu închizi ) : explorer.exe
Tot pe tema activități, închideți messengerul, skipe-ul, muzica când intri în joc.

Fă și o curățare a temporalelor ( fac pc să meargă mai greu ) cu CClener : download.piriform.com/ccsetup405.exe

Intră în meniu la run ( in 7 doar la căuntare în Xp run ) :
-tastează „msconfig"
-enter
-hotărește ce pornește odată cu windows-ul.

Sper că te-am ajutat. Baftă!

| baditza explică (pentru ۰A۰n۰i۰m۰e۰):

De fiecare data, inainte sa deschid un joc, inchid alte programe, ce mai las cateodata e urorentul. Si nu s-ar pune problema de procesor sau ram.

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns (pentru baditza):

încearcă un update la placa video și la direct x : http://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=35 ( programul o să de-a singur update )

Și un update la placa video ( tu știi ce placa ai și găsești pe net cum dai update la acel gen de placă )