| Alex_WoDdy_1993 a întrebat:

Sall,am si eu o mare problema si poate e cineva care stie despre ce e vb, am un laptop Samsung np270 e5e cand l-am cumparat avea windows 8 preinstalat, totte bune si frumoase pana sa vreau sa-mi pun win 7, am instalat win7 dar aici e problema ca nu mi se deschide fara cd-ul cu win in elstraight face imi zice ceva de all bot recovery sau ceva de genu, si daca pun cd-ul in el se deschide ma poate ajuta cineva?
multumesc

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca avea o partitie de recovery pe care ai sters-o. Ai avut cd bootabil cu win 7? Daca da, atunci sper ca nu ai instalat win 7 in alta partitie ca win 8, pentru ca atunci win 8 are intaietate si de aici apare si eroarea, Win 8 detecteaza eroare in boot si incearca sa deschida recovery.
Instaleaza din nou Win 7 dar cand iti apare hard-ul cu partitiile sterge si recovery aia de 100 mb sau cum se mai numeste, odata cu C:
Sper sa mearga, daca nu reusesti revino si continuam.
Noroc bun!