| StefanLudd a întrebat:

Sall mi-am luat un PC de 'gaming' la 17 mil.Vi se pare normal ca are o placa video ATI Radeon 4800 series de 512, Procesor Intel Core de 2. 66GHz 2, 67GHz,8GB Ram, o sursa de 500W si un hard disk de 250Gb

Si-a meritat banii? Dau funda

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Pf,ma baiatule pc-ul ala nici crysis 3 nu il duce, cu 17 milioane[1700 lei] iti puteai lua asa ceva
http://www.mediadot.ro/wishlist/52520/
Procesorul este mult mai performant si consuma mai putin, ai 8gb ddr3 de la o firma foarte cunoscuta, hard disk de 1 tera, placa de baza cu tehnologii noi, placa video cu directx 11.2, tehnologie mantle care iti mai adauga un plus de fps-uri, procesor grafic pe 28 de nanometri, consum redus, o sursa de calitate care iti va tine lejer acel sistem pentru mult timp, carcasa spatioasa cu panou transparent, in plus arata de zici ca e OZN,si iti ruleaza multe jocuri noi aparute pe detalii decente cu un fps foarte bun, crysis 3 ruleaza lejer pe el cu setari medii-mari