| ReVeRs a întrebat:

Sall vreau sa imi fac un pc si as vrea sa stiu daca urmatoarele componente sunt compatibile :
- Placa de baza : MSI B85M Gaming
- Procesor : Intel Core I5 4460 3.2 Ghz
- Placa video : Gigabyte Radeon R7240
- R.A.M : HiperX Savage 8GB
- Hard Disk : WD Blue 1TB
- DVD WRITTER : Samsung SH-224DB
- Sursa : Segotep S6 - D600 SCR
-Cooler CPU : Deepcool Gammaxx 300
- Carcasa : Zalman Z3 Plus

Si daca sunt compatibile as mai vrea sa stiu daca sursa de 600 w suporta configuratia calculatorului. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Gam3rYT a răspuns:

Da sunt compatibile si sa stii ca iti ajunge o sursa si de 500w.
Dar daca iti faci PC pentru gaming nu recomand acea placa.
Spune-mi bugetul tau si poate te pot ajuta.
Sunt multe placi dar recomandat ar fi
MSI Radeon R9 270 Gaming Twin Frozr IV OC 2GB DDR5 256-bit
SAU
NVIDIA GTX 750 TI

Si cu acestea poti duce jocurile 2015-2016-2017 lejer la high.

Si daca vrei sa ramai pe acea placa pot ramane este bunicica dar din 2016 nu va mai fihappy.
Bafta si Happy Gaming.
Fundahappy>?

| ReVeRs explică (pentru Gam3rYT):

Pai bugetul cand am pus intrebarea era de 3500 de lei acum m.am razgandit si as vrea maxim de 5000 de lei deci imi poti face o configuratie cat de cat bunicica la banii astia? mersi

| ReVeRs explică (pentru Gam3rYT):

Pai bugetul cand am pus intrebarea era de 3500 de lei acum m.am razgandit si as vrea maxim de 5000 de lei deci imi poti face o configuratie cat de cat bunicica la banii astia? ms...eu m.am gandit la configuratia asta https://www.pcgarage.ro/cos/ este buna sau?

| Gam3rYT a răspuns (pentru ReVeRs):

Da iti voi face imediat.

| Gam3rYT a răspuns:

Uite aici PC de GAMING. Cu acest PC duci toate jocurile pana in 2018 lejer de ce nu si mai sus la grafici ultra.

HAPPY GAMING!

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1134652/

Funda?