| Eduard99ant a întrebat:

Sall, stie cineva vreun joc in care sa construiesc orase sa le menajez. Deoarece cand eram mik era un joc sa construiesc orasse dar nu mai stiu cum se numea, era putin cam vechi si cand incepea zicea ceva cu " Iei Games chlengy evretig" sau ceva de genu. daca stiti joku plz ziceti-mi cum se numeste

Răspuns Câştigător
| Lumine a răspuns:

Buna!
SimsCity, sau Citis Xl, ori Civilizati.

Succes!

| andrei28031998 a răspuns (pentru Lumine):

Buna!
Sunt mai multe astfel de jocuri si le poti gasi la o simpla cautare pe browser...dar mai renumite sunt ikariam, grepolis, triburile etc.

1 răspuns: