| Danutzul2000 a întrebat:

.. acum vreo 2saptamani a inceput sa nu-mi mai mearga messu... si am zis sa-l dezinstalez. l-am dezinstala am sters toate fisierele de messeger si cand vreau sa instalez mesu imi da eroarea asta: "Yahoo! messenger is unable to download file needed for instalation.please check the firewall settings and retry instalation" plzzz ajutati-ma nu pot vrb cu prieteni doar pe yahoo mailcrying Dau funda (a si inca o intrebare cum dau vot? il dau si pe alahee hee

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii atent, te duci la Start, la search(daca folosesti WIN 7) scrii Firewall si dai click pe prima icoana care se numeste "Windows Firewall and Advanced Security", te duci la sectiunea "Inbound Rules" aflata in partea din stanga a tabului, cauti pana la litera Y si vezi daca exista vreo linie care specifica Yahoo, da-i click dreapta si sterge-o.Nu am incercat chestia asta dar e foarte posibil sa functioneze, tinand cont de eroarea care o primesti la instalare e foarte posibil sa mearga.

| Danutzul2000 explică:

Folosesc windows XP profesionalstraight face