| XtzRaulXtz a întrebat:

am dorii sa imi montez un cooler auxiliar aproape de placa vineo pentru ca mi se incalzeste foarte tare(trece de 100 de grade celsius cand ma joc). Placa are pentru racire doar un radiator si am vazut pe net ca uni isi pun ei asa improvizat un cooler sa stea langa placa, si asa vreau sa fac si eu dar nu stiu cum trebuie sa leg firele dela cooler si unde ca sa se invarta.Ma puteti ajuta? Cu niste indicatii sau oate chiar poze cu locul unde trebuie sa-l conectez.
FUNDA!

2 răspunsuri:
| aly300 a răspuns:

Ce model de placa?

| XtzRaulXtz explică (pentru aly300):

Este nVIDI GeForce 8400gs dar cum am spus vr sa-i fac un suport si sa stea aproape de placa pentru racire dar in ce loc pe placa de baza trebuie sa-l conectez ca sa se invarta?
ce trebuie sa scrie langa mufa respectiva?
sau intrebai modelul placii de baza?