| DenisMarian a întrebat:

am inceput sa ma joc League of Legends si am vazut ca sa iti cumperi campionii trebuie sa ai rp sau ip. Eu as vrea sa stiu cum sa fac rp (rio point) fara sa donez (fara sa bag banii in joc) Am leval 8.
Mersi dau si funda!

1 răspuns:
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Nu ai cum fara sa donezi, dar iti zic cateva metode, poate la tine vor merge : In primul rand pe la level 3-5 nu mai stiu exact iti da 400 RP. Cu aia o sa continui pana ii cheltui, nu o sa iti mai dea altii.
- Poti incerca twitch.tv e un streaming adica tipii aia joaca live si fac GIVEAWAY-uri. Ce inseamna giveaway? Adica oamenii stau si se uita la el cum se joaca iar el la un moment dat pune un cod. Cod cu care te duci la o sectiune din Magazin parca era Redeem Code si acolo bagi codul. Partea naspa e ca trebuie sa reactionezi rapid, trebuie sa bagi primul codu`.
- Daca stai intr-un oras mai cunoscut gen Cluj/Bucuresti se organizeaza turnee iar acolo da la toata lumea coduri cu skin-uri pe campioni sau coduri care au RP.
- NU INCERCA NICI UN FEL DE HACK, ITI GARANTEZ CA NU VOR MERGE. De exemplu cele cu click-ul adica daca un prieten iti da click pe link tie iti da RP. E un fake, aia fac banii pe click-urile oamenilor.
- Mai este un site reddit.com dar mai bine cauta pe Google asa : reddit lol giveaways.
- Pe Facebook iar mai sunt jucatori care pun coduri dar la fel trebuie sa bagi codul rapid sa nu ti-l ia altu`.
- Eu cam atat stiu, la randul meu am bagat bani in joc dupa ce am incercat metodele astea si nu au mers. Jocurile astea care necesita bani reali sunt ceva in genul : "Daca vrei, cumperi. ". Sper ca te-am ajutat dar mai bine zic sa bagi bani, nu costa o avere si te faci si cu skinuri.
- Oricum, skinurile nu te ajuta cu absolut nimic, atata doar ca iti arata mai bine campionul respectiv dar degeaba. Daca nu te stii juca, degeaba ai skin.
- Funda? happy