| Badea_Valentyn_1998 a întrebat:

am luat o placa de baza si am rami de 1600 mhz si la procesor zice ca suporta 1866 imi ziceti si mie ce sa fac

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce ai spus tu acolo nu-i cuser. Una: ce vrei sa faci? Apoi spune-ne denumirea ei. Doi: daca suporta memorii cu frecventa de 1600 Mhz suporta si cu alte frecvente. Dar ce cantitate suporta? Trei: Ce procesor suporta? 1866 nu este procesor. Poate FSB-ul.

| KodrutZ a răspuns:

Instaleaza-le, memoriile cotate ca 1600 merg lejer si la 1866.

| HiImSinner a răspuns:

Doamne ce raspunsuri laughing
parerea mea e sa le pastrezi pe cele 1600 mai mult nu inseamna mereu mai bun plus ca un ban in buzunar nu strica daca ai.