| ghicice a întrebat:

am o intrebare.Mi-am pus windows 8 si vreau sa joc minecraft.Si primesc eroare bad video card driver si nu gasesc update pentru windows 8 32bit.Placa mea este Intel chipset family 4.
Daca imi puteti da un link de unde pot lua update pentru windows 8 ar fi super.

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu are suport pentru windows 8 momentan! Instaleaza-l pe cel de la 7 si merge fara probleme. Daca ai pe 32 de biti instaleaza cel mai nou driver de aici https://downloadcenter.intel.com/......_Desc.aspx

| ghicice explică (pentru neluL):

Nu-mi merge imi zice,, this computer does not meet the minimum requiments foe installing the software.''

| neluL a răspuns (pentru ghicice):

Ce ai? laptop sau desktop? Ce procesor?

| ghicice explică (pentru neluL):

Am un laptop Asus K50IJ cu procesor Intel celeron dual cpu 2.1 GHZ si placa video Intel chipset family 4

| neluL a răspuns (pentru ghicice):

Mda! NU ai procesor! O sa-ti dau prin mesaj privat Driver Scaner 2013 + Licenta! Instalezi ->activezi ->scanezi cu programul dupa drivere vechi sau lipsa ->instalezi driverele -> reboot pc -> vezi Minecraft!

| lpavel a răspuns:

Merge si cel de la 7 numai sa pui ultima varianta! Bafta!